USAL forums „Automašīnu apkope un drošība”

2017-10-06
USAL forums „Automašīnu apkope un drošība”
Jau otro gadu pēc kārtas asociācija "Už saugų automobilį Lietuvoje" (“Par drošu automobili Lietuvā”) kopā ar ģenerālsponsoru AD grupu aicināja lielāko autoservisu pārstāvjus uz unikālu pasākumu – forumu „Automašīnu apkope un drošība”, kas notika Vilnius Grand Resort konferenču telpās.

Pasākumā piedalījās 400 pārstāvji no vadošiem autotransportu apkalpojošiem uzņēmumiem no visas Lietuvas, kā arī 12 labi zināmi rezerves detaļu ražotāji, kas piedāvāja apskatei savas ekspozīcijas.

 

Foruma dalībnieki uzmanīgi klausās foruma aktuālās tēmas

 

Pirmā pasākuma daļa bija veltīta pasākuma sponsoru ekspozīcijām. Foruma dalībnieki varēja saņemt īpašus piedāvājumus, dāvanas, apskatīt produktu paraugus un demonstrācijas. Katram dalībniekam bija iespēja uzdot ražotājiem jautājumus un saņemt atbildes no pirmavota.

 

"Šis pasākums ir lieliska iespēja satikt mūsu klientus, uzzināt viņu atsauksmes un vēlmes. Šāda veida pasākumi ļauj mums labāk izprast problēmas, ar kurām ikdienā sastopas mūsu klienti", – stāstīja ContiTech pārstāvis Baltijas valstīs Džons Miohanens (John Myohanen).

 

Jarko Lehtinens (Jarkko Lehtinen) demonstrē Gates produkcijas priekšrocības

 

Autoservisu pārstāvjiem bija arī iespēja satikties ar BOSCH Car Service pārstāvjiem un iepazīties ar viņu piedāvatajiem produktiem:  jaunākās paaudzes diagnostikas iekārtām, akumulatoru lādētājiem, lukturu regulēšanas iekārtām. Dalībnieki varēja paši izmēģināt demonstrētās inovācijas un pārliecināties, ka nākotnē šādas iekārtas kļūs par katra autoservisa neatņemamu sastāvdaļu.

 

BOSCH Car Service pārstāvis Dangirutis Šapranauskas demonstrē lukturu pārbaudes stendu

 

Foruma organizatori nodrošināja arī dalībnieku izklaidi. Viena no tām – simulators, kas ļauj apzināties, cik svarīga ir drošības jostu esamība automobilī. Simulatora testēšana sniedza viesiem smaidus un pozitīvas emocijas, taču šī atrakcija arī lika padomāt par to, cik traģisks varētu būt ceļu satiksmes negadījums, braucējiem nepiesprādzējoties.

 

Pastiprinātu interesi izraisīja drošības jostu svarīgumu akcentējošs simulators

 

Reālistisks sacīkšu simulators arī tika augsti novērtēts. Homologēts sporta sēdeklis, precīzi strādājošā hidraulika, īpaši spēcīgs stūres mehānisms, secīga pārnesumkārba, pedāļi – tas viss atkārtoja pretestības spēkus, kas ir identiski reāliem, kas ļāva izjust patiesu sporta braukšanas pieredzi.

 

Īpaši reālistisks sacīkšu simulators nevienu neatstāja vienaldzīgu

 

Otrā pasākuma daļa bija veltīta tirgus dalībnieku izglītošanai. Runātāji  pievērsa uzmanību ne tikai ceļu satiksmes drošības problēmām, bet arī citām ne mazāk svarīgām tēmām. Lietuvas Republikas Transporta un sakaru ministrijas pārstāvis Vidmantas Pumputis iepazīstināja ar ceļu satiksmes drošību uzlabojošiem darbiem, kuri pašlaik tiek veikti Lietuvā. Daudz emociju izraisīja Nordea Bank Lithuania galvenais ekonomists Žigimantas Mauricas, kas mēģināja atbildēt uz provokatīvu jautājumu: "Lietuva – labklājībā vai vājā stāvoklī?". TGS advokātu biroja pārstāvis Gitis Kaminskas pievērsa uzmanību automašīnu remonta pakalpojumu sniegšanas tiesiskajiem aspektiem. Lietuvas autoceļu transporta inspekcijas pārstāvis Tomas Kolendo runāja par sūdzību izskatīšanas kārtību un praksi. Liela uzmanība tika pievērsta autoservisu un klientu attiecībām un konkrētu gadījumu izpētei. T. Kolendo automašīnu apkalpošanas speciālistiem atklāja, kādas detaļas jāņem vērā, lai nepārkāptu noteikumus. Noslēgumā divi referenti iepazīstināja ar salīdzinoši jaunu tēmu Lietuvā – telemātiku. USAL asociācijas priekšsēdētājs G. Garbinčus un G. Bučinskas, Robert Bosch pārdošanas vadītājs Baltijas valstīs, prognozēja, ka tuvākajā nākotnē visās automašīnās būs tā sauktie "mazie draugi", kuri vēros katru automašīnas parametru un ļaus centralizēti kontrolēt tās stāvokli, kā arī tehniskās apskates atļaujas derīgumu. Tomēr uz vissvarīgāko jutājumu joprojām nav atbildes – kam būs piekļuve šādiem datiem.

 

Katram foruma dalībniekam bija iespēja uzdot jautājumu un saņemt uz to atbildi. Diskusijas bija ļoti intensīvas, tādēļ pasākuma organizētājiem dažkārt nācās tās apturēt. Tas nav pārsteigums, jo daži no jautājumiem bija tieši saistīti ar dalībnieku ikdienas darbu.


Žigimantas Mauricas prezentē Lietuvas makroekonomikas rādītājus

 

Pagājušajā gadā asociacija "Už saugų automobilį Lietuvoje" organizēja pirmo forumu "Autoservisu ietekme uz ceļu drošību Lietuvā". Asociācija cenšas veicināt ceļu satiksmes drošību Lietuvā, formulēt sabiedrisko domu, ierosināt priekšlikumus tiesiskā pamata izveidošanai, palīdzēt aizsargāt vidi, attīstīt asociāciju biedru pilsonisko un sociālo aktivitāti.