Castrol daudzfunkcionāla dīzeļdegvielas piedeva

2013-10-14
Castrol daudzfunkcionāla dīzeļdegvielas piedeva
Castrol TDA

Castrol TDA ir daudzfunkcionāla dīzeļdegvielas piedeva. Tā ir paredzēta lietošanai jebkurā sezonā tilpuma attiecībā pret dīzeļdegvielu 1:1000. Piedeva ir paredzēta visām automašīnām ar dīzeļdzinēju ar turbīnu vai bez tās – jebkuras konstrukcijas vieglajām automašīnām (tostarp automašīnām ar degvielas ieplūdes sistēmu Common Rail un Pumpe Duse), kravas automašīnām un autobusiem, traktoriem un stacionārajiem dīzeļdzinējiem.

 

  • Detonēšanas izturība (cetānskaitlis) ir rādītājs, kas ietekmē dīzeļdegvielas aizdegšanos un sadegšanu dzinēja degšanas kamerā, un tādējādi tieši ietekmē dzinēja darbības vienmērību un skaļumu, jaudas un izplūdes gāzu rādītājus. Atkarībā no gadalaika par optimālu uzskata cetānskaitli robežās no 40 līdz 50. Cetānskaitla korekcijai izmanto īpašas degvielas ražošanas tehnoloģijas. Pārāk augsts vai pārāk zems cetānskaitlis negatīvi ietekmē dīzeļdzinēja darbību. Castrol TDA cetānskaitli neietekmē.
  • Viskozitāte un blīvums nosaka iztvaikošanas un maisījuma veidošanās procesus dzinējā. Castrol TDA, kuras saturs degvielā ir viena desmitā daļa procenta, atšķirībā no daudzu konkurentu piedāvātajām piedevām, būtiski neietekmē degvielas viskozitāti un blīvumu. Tādējādi rūpnīcā iestatītie viskozitātes un blīvuma parametri saglabājas nemainīgi. Degvielas sistēmas aparatūra darbojas standarta aprēķinātajos režīmos.
  • Zemas temperatūras īpašības raksturo tādi rādītāji kā duļķošanās temperatūra td, filtra nosprostošanās robežtemperatūra tf un sabiezēšanas temperatūra ts. Varētu šķist, ka vasaras marku dīzeļdegvielai šie rādītāji nav tik būtiski, jo saskaņā ar regulējumu vasaras dīzeļdegvielu sabiezēšanas temperatūra nedrīkst būt augstāka par mīnus 10 °C, bet duļķošanās temperatūra nedrīkst būt augstāka par mīnus 5 °C. Taču droši vien katrs, kas ekspluatējis automašīnu ar dīzeļdzinēju ziemā, jau ir pārliecinājies, ka samērā bieži vasaras dīzeļdegvielas krājumus turpina pārdot līdz vēlam rudenim, kad gaisa temperatūra naktī pazeminās zem nulle grādiem. Dīzeļdzinēja iedarbināšana kļūst ļoti problemātiska. Saskaņā ar regulējumu ziemas dīzeļdegvielas sabiezēšanas temperatūrai jābūt ne augstākai par mīnus 35 °C, un duļķošanās temperatūrai mīnus 25 °C, kas caurmērā nodrošina šādas degvielas izmantošanu vidējos platuma grādos, taču atrast patiešām kvalitatīvu dīzeļdegvielu nav viegli. Castrol TDA piemīt spēcīgas depresorās īpašības, t.i., atrodoties degvielā ieteiktajā daudzumā, tā būtiski uzlabo degvielas zemas temperatūras īpašības. Pievienojot šo piedevu vasaras marku dīzeļdegvielai, šādas degvielas pilnīga filtrēšanas iespēja saglabājas līdz mīnus 20 °C, bet daļējas – līdz mīnus 30 °C. Pievienojot piedevu ziemas dīzeļdegvielai, tiek panākti vēl labāki rezultāti. Castrol TDA lietošanas nepieciešamība mūsu apstākļos gada aukstajā laikā ir pilnīgi pamatota.
  • Dīzeļdegvielas ķīmiskā stabilitāte ir spēja pretoties oksidēšanās procesiem uzglabāšanas laikā. Ja automašīna ar uzpildītu degvielas bāku ilgstoši netiek ekspluatēta, degviela oksidējas un rodas nogulsnes, kas negatīvi ietekmē dzinēja darbību. Īpaši ātri oksidēšanās process notiek tādu dažu metālu klātbūtnē, ko izmanto degvielas sistēmas aparatūras izgatavošanai. Tieši tur degviela oksidējas vēl ātrāk. Castrol TDA piemīt antioksidēšanās īpašības, tā stabilizē degvielu un nodrošina ilgstošas uzglabāšanas iespējas.
  • Dīzeļdegvielas korozijas aktivitāti raksturo sēra savienojumu klātbūtne. Castrol TDA ir korozijas inhibitors un daļēji slāpē sēra savienojumu kaitīgo iedarbību.
  • Pretnodiluma īpašības. Dīzeļdegviela ir eļļošanas materiāls degvielas sistēmas aparatūras kustīgajām daļām, plunžera sūkņu saskares pāriem, noslēdzošajiem adatas vārstiem, kontaktiem un citām detaļām. Dīzeļdegvielas eļļošanas īpašības ir daudz sliktākas nekā eļļām, jo PAO koncentrācija tajos ir mazāka un to viskozitāte ir ievērojami zemāka. Lai uzlabotu dīzeļdegvielas eļļošanas īpašības, jāizmanto īpašas pretnodiluma piedevas. Castrol TDA piemīt augsta līmeņa pretnodiluma īpašības, un tā pilnībā kompensē standarta degvielas eļļošanas īpašību iztrūkumu. Regulāra Castrol TDA lietošana ļaus jums būtiski pagarināt degvielas sistēmas aparatūras kalpošanas laiku un ietaupīt līdzekļus tās remontam.

 

Regulāri lietojot Castrol TDA rekomendētajā daudzumā, izdevumi tās iegādei būs mazāk par 2% izdevumu degvielas iegādei. Summas, kas nepieciešamas degvielas sistēmu remontam, ir būtiski augstākas, turklāt, lietojot Castrol TDA gada aukstajā laikā, jums ir lielākas izredzes iedarbināt dzinēju pēc degvielas uzpildes nepazīstamā DUS.

Ieskatieties arī šeit: