AD Baltic klienti atkārto 1977. gada ekspedīciju "No okeāna līdz okeānam"

2017-06-21
AD Baltic klienti atkārto 1977. gada ekspedīciju "No okeāna līdz okeānam"
Esam lepni atbalstīt maija beigās startējušo RAF mikroautobusu ekspedīciju no Liepājas līdz Vladivostokai.

Priecīgi paziņojam, ka esam vieni no ievērības cienīga projekta sponsoriem – RAF mikroautobusu ekspedīcija, kuras iniciatori ir vieni no mūsu pastāvīgajiem klientiem – lielie “retro” automašīnu entuziasti, kā arī Antīko automobiļu kluba biedri. Ekspedīcijas nosaukums ir “No okeāna līdz okeānam”, un tā atkārto 1977.gada ekspedīciju, kad  ar Latvijā ražotajiem mikroautobusiem “RAF 2203″ notika auto izmēģinājuma brauciens no Liepājas līdz Vladivostokai.

 

Toreiz, 1977.gada maija beigās, no Liepājas uz Vladivostoku devās trīs mikroautobusi “RAF 2203″ autovadītāja izmēģinātāja Valda Branta vadībā. Braucienā piedalījās arī Rīgas kinostudijas dokumentālo filmu radošā komanda, divi žurnālisti un ārsts.

 

Par godu šīs ekspedīcijas 40 gadu jubilejai un Latvijas Antīko automobiļu kluba 45 gadu jubilejai, šogad leģendārā ekspedīcija līdz Vladivostokai tiek atkārtota, ar trim restaurētiem “RAF 2203″ mikroautobusiem veicot šo pašu maršrutu.

 

Ceļš līdz Vladivostokai ir aptuveni 11 000 kilometru pa maršrutu: Sanktpēterburga – Maskava – Ņižņijnovgoroda – Kazaņa – Naberežnije Čelni – Ufa – Čeļabinska – Petropavlovska – Omska – Novosibirska – Irkutska – Baikaļska – Ulan Ude – Čita, Habarovska – Vladivostoka.

 

Autoekspedīcijā, tāpat kā 1977.gadā, devās trīs mikroautobusi “RAF” sešu līdz deviņu cilvēku sastāvā. Atšķirībā no 1977.gada, kad daļu maršruta mašīnas bija spiestas veikt uz dzelzceļa vagonu platformām, šoreiz paši plāno nobraukt visu ceļu.

 

“Autoekspedīcijas mērķis ir vēlme parādīt, ka, par spīti tam, ka Latvijā pašlaik vairs nav lielu autobūvniecības uzņēmumu, mums ir lieliski inženieri, restauratori un fantastisks cilvēcisko attiecību un entuziasma potenciāls, arī viens no labākajiem motormuzejiem Eiropā – Rīgas Motormuzejs,” skaidro AAK biedri.

 

Pēc 22 ekspedīcijas dienām kluba biedri jau ir sasnieguši Irkutsku, kas nozīmē, ka jau puse ceļa noieta. Ne bez grūtībām – šad tad starteris pārstāj darboties vai meža vidū beidzas degviela, bet pilsētā Miassā kāds vispār ir nolauzis mikroautobusam spoguli, tāpēc brauciena dalībniekiem nākas regulāri apstāties, lai veiktu transportlīdzekļu remontu. Tomēr viņi nezaudē piedzīvojumu garu un turpina virzīties uz priekšu. Sekot līdzi ekspedīcijas gaitai var brauciena dienasgrāmatā AAK mājas lapā: http://aak.lv/liepaja-vladivostoka-brauciena-dienasgramata